UV LED tiskárna UJF-3042

Mimaki představuje kompaktní stolní inkoustovou tiskárnu UJF-3042 využívající UV LED technologii

Amsterdam, 12. ledna 2010
Společnost Mimaki Engineering Co. Ltd., přední výrobce velkoformátových inkoustových tiskáren a řezacích plotterů pro signmaking, průmysl a textilní trh, představuje UJF-3042, stolní UV LED tiskárnu využitelnou pro malosériovou výrobu a potisk průmyslových výrobků , drobných dárkových předmětů, karet, jmenovek, přebalů elektroniky, etiket i dalších obalových materiálů. Kromě své univerzálnosti UJF-3042 vyniká nízkými investičními náklady, velmi dobrou celkovou kvalitou za rozumnou cenu i kvalitním tiskem. Nová UJF-3042 bude dodávána do Evropy od února roku 2010.

V roce 2004 představila společnost Mimaki svou první UV vytvrzovací inkoustovou tiskárnu, UJF-605C, která již používala bílý inkoust (podtisk a přetisk), umožňující tisknutí plně barevné grafiky na všechy druhy materiálů včetně materiálů nekoutovaných a transparentních. Nyní Mimaki zavádí UJF-3042 UV LED inkoustovou tiskárnu stolní velikosti, která spojuje vysoce vyvinutou UV LED technologii s inženýrskými znalostmi dřívějších UV inkoustových tiskáren, čímž dosahuje velmi detailních, přesných a brilantních tisků na nekoutovaných materiálech. Tiskárna používá nově vyvinutou inkoustovou tiskovou hlavu odpovídající požadavkům této kompaktní tiskárny, čímž nabízí výjimečně dobrou kvalitu za rozumnou cenu. Mezi další charakteristické prvky zvyšující efektivitu této tiskárny patří možnost širšího výběru materiálů, stejně tak jako nižší náklady na využitou energii, jež jsou dosaženy pomocí využívání UV LED technologie. Díky tomu je tak možný tisk karet, obalů, etiket, nálepek, ale i drobných dárkových předmětů, jmenovek, přebalů elektroniky a dalších průmyslových výrobků.

"UJF-3042 posiluje pozici společnosti Mimaki mezi předními výrobci inkoustových tiskáren. Jako vstupní model tiskárna přichází s mimořádně výhodnou nabídkou pro sítotisk, tisk etiket, nápisů i pro další průmyslové aplikace vyžadující schopnosti tisku přizpůsobitelné krátkodobé poptávkové produkci", prohlašuje Kazuyuki Takeuchi, vedoucí IP obchodního oddělení společnosti Mimaki. "Naše průkopnická, do budoucna orientovaná UV-LED technologie umožňuje našim zákazníkům, aby se opět ocitli v popředí přechodu k digitalizaci."

Tisková hlava
Klasické uspořádání trysek v tiskové hlavě je všechny barvy v jedné řadě. Naproti tomu tiskárna Mimaki UJF-3042 má tuto řadu trysek doplněnou o další předsunutou řadu trysek. Tato další řada může být v konfiguraci bílá+lak nebo bílá+bílá. Toto uspořádání podstatným způsobem zkracuje dobu tisku při využití bílé nebo laku, protože se tiskárna kvůli přetisku (nebo podtisku) nemusí vracet. Vše je vytištěno na jeden průchod materiálu.

Tisk bílým inkoustem
Bílá barva (nebo lak) může být nanášena buď formou přetisku nebo podtisku.

3D tisk
Díky své konstrukci je tiskárna schopna potiskovat nejen ploché předměty (desky, sklo, atd), ale také předměty obsahující nerovnosti nebo reliéfy.

Výhody

1. Vynikající kvalita za rozumnou cenu: Nabízí vysokou kvalitu tisku s maximálním rozlišením 1440 x 1200 dpi a možností bílého přetisku a podtisku na materiálech až do tloušťky 50 mm. RIP software společnosti Mimaki je součástí standardního balení.

2. Širší výběr materiálů: UV LED technologie umožňuje tisk na materiály citlivé na teplo jako jsou akryláty. Kromě toho UJF-3042 tiskne na nekoutované materiály jako jsou sklo, dřevo a kovy, které mohou být upraveny pryskyřicí, což při dlouhodobém užívání zajišťuje vynikající odolnost proti poškrábání.

3. Je vybavena systémem Spray Suppressor od společnosti Mimaki, který zvyšuje konzistenci.

4. Šetrnost k životnímu prostředí: UV LED vyžaduje méně energie a diody mají mnohem delší životnost.

5. Rychlost tisku: Formát A3 (300 x 420 mm) lze vytisknout ve vysokorychlostním režimu v plné barvě, i bílé (podtisk a přetisk) během čtyř minut. UJF-3042 tiskne přesné, jasné obrazy s variabilním tiskovým bodem až do maximálního rozlišení 1440 x 1200 dpi.

6. Kompaktní velikost: UJF-3042 může být nainstalovaná v kancelářském prostředí, kde pro svou montáž vyžaduje pouze vstupní prostor o velikosti 900 mm.

Balení zahrnuje: UJF-3042 a RIPovací SW RasterLink Pro 5IP


Dostupnost: od února 2010

© 2008 - 2024 Vytvořila společnost PS Works s. r. o.